פסגות - תעשיות חומרי בניין וגינון
Radio כפר ג'וליס

כניסה

ads

 

 

 

סקר

הסטנדאפיסט אורי חזקיה בג'וליס, האם תהיה/תהיי מעוניינ//ת לשלם 90-100 ש"ח להופעה?:

תמונה אקראית מהגלריה

אתרים לכפר ג'וליס

 

 

 

פרסום

דעה אישית - חישוב ארנונה מחדש


מאת: נבואני אדי
צפיות: 2317
בתאריך: 29/02/2016
שתף |

ממוצע: 4 (13 דירוגים)

לפני כחודש וחצי שלחה המועצה המקומית הודעות תשלום ארנונה לאחר חישוב מחודש לתושבים/ות

 

עד כה הנוהג היה תשלום אחיד עבור כל הבתים, החישוב התבסס על גודל דירה ממוצע אחיד - כ 140 מטר וזה הסתכם לו באגרה שנתית של כ 4600 ש"ח.

 

עקב דרישה של משרד הפנים בתוכנית ההבראה, בוצע סקר נכסים כדי לקבוע את הגדלים של הבתים בג'וליס (ובכל ישוב שנמצא בתוכנית הבראה).

 

הדרישה של משרד הפנים בוודאי מוצדקת חברתית, מי שבנה בית גדול, אמור לשלם יותר (לפי שיטת החישוב הנוכחית, אני לא נכנס לדיון כרגע אם שיטה זו נכונה או לא מיסודה)

 

ישנם אנשים אשר במשך שנים לא שילמו ארנונה, או ששילמו מחיר אחיד וברשתם בתים גדולים/ענקיים, וחישוב הארנונה מחדש אמור לעשות צדק, ברם אליה וקוץ בה!

 

ראשית, כאשר פרץ סכסוך בין הסתדרות העובדים הכללית ומשרד האוצר על מתווה שיפור תנאי העובדים במשק בנובמבר 2015, ולאחר איומים בהשבתה מצד ההסתדרות ולאחר משא ומתן הוחלט על מתן  תוספת שכר של 7.5% בפריסה על פני כמה שנים ולמענק בסך 2,000 שקל לעובדי המגזר הציבורי.

 

במקרה שלנו, חלק מהתושבים קיבלו יותר מכפל תשלום, ישנם כאלה שקיבלו פי 3 ואפילו פי 4 ממה שיודוע לי.

 

ראשית, גם אם ישנה לחלק מהאנשים אפשרות לשלם את הסכומים הגבוהים הללו אין לשאר אפשרות לשלם.

 

שנית, אין לבצע קפיצה בדרישה לתשלום בכזו חדות, אלא יש לבצעה בהדרגתיות.

 

שלישית, לצערי הרב, ולמרות שיפור בתפקוד המועצה המקומית, אין למועצה המקומית זכות לדעתי לבקש כאלה מחירים עם רמת השירותים הנמוכה שאנו מקבלים כתושבים ותושבות.

 

רביעית, ישנם אנשים אשר כבר אינם יכולים להגדיל את ההכנסות שלהם (אנשים לקראת פנסיה למשל), אשר עבדו במשך כל חייהם, שילמו ארנונה כמתבקש, וכעת נוגסים להם בהכנסות שלהם למרות שלא יכלו או יתקשו להמשיך לעבוד (אפילו נכים חלקית). אין זו דרישה הגיונית לשלם כעת מחירים גבוהים בעשרות או מאות מונים ממה ששילמו והניחו שישלמו כבר עשרות שנים.

 

אני יודע שאין למועצה הרבה כסף, ואם תהיה גבייה גבוהה עקב העלאת הארנונה, הציפייה וההבטחה של אנשי המועצה המקומית תהיה ליותר שירותים לאזרח. גם אם לא נתווכח על אמיתות הנחה זו, הרי שהעלאה מדורגת תהיה כלי מצויין לבחון את העלאת שירותי המועצה המקומית.

 

אין כל צדק ו/או הגיון בתשלום שיעור ארנונה שמשלמים באיזור המרכז (אמנם על דירות קטנות בהרבה), אך אם נסתכל רגע על רמת השירותים אשר תושבי המרכז מקבלים עבור דרשית תשלום של 10 אלף ש"ח ואף כ 20 אלף ש"ח, נגלה שהן לאין שיעור יותר מתקדמות ממה שיש לנו בכפרנו ג'וליס.

 

לסיכום, אני בעד העלאת הראנונה, אך הדבר חייב להיעשות בהדרגה, תוך התחשבות בגיל התושבים, במוסר התשלום שלהם, במצבם הכלכלי (אשר נלקח בחשבון כבר היום), במצבם הבריאותי (גם כן נלקח בחשבון כבר היום).

 

ושתי הערות לסיום:

 

1. ישנה אפשרות לערער על גודל הבתים אשר המועצה החליטה, לשם כך יש להגיש ערעור תוך 90 יום ממתן הודעת התשלום (ולכן יש לכם פחות מחודשיים להגשה), ואם בתוך 60 יום המועצה המקומית לא תשלח מי מטעמה לבדוק את הבית שלכם, הערעור שלכם יתקבל.  

 

2. בהמשך אצרף את החלטת המועצה המקומית בכל מה שקשור לחישוב שטח הבית לארנונה, למשל חללי מדרגות, מרפסות פתוחות, חדרים קטנים מ 9 מטר, מחסן ו/או מרתף עד גודל 30 מטרים וחדרים שגובהם אינו עולה על 2 מטר פטורים מארנונה, ולכן אנא חשבו את גודל ביתכם והגישו ערר, זה חלון ההזדמנות שלהם. לאחר מכן יהיה לכם הרבה יותר קשה לבקש שינוי, והתשלום הזה הוא לכל החיים. למטה מצורף טופס הערעור גם כתמונה וגם כקובץ להורדה.

 

קובץ מצורףגודל
Julis_Arnona_Appeal.jpg911.77 ק"ב
param name='scale' value='exactfit' />

התגובות מביעות את דעת כותביהן בלבד ואין מנהלי האתר אחראים לתוכנן, לתקנון האתר.
אין לפרסם באתר מיי-גוליס תגובות המפירות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות גזעניות, תגובות המוציאות לשון הרע, תגובות בעלות אופי מיני, תגובות המעודדות לביצוע הסתה, תגובות הפוגעות בפרטיות, תגובות הפוגעות ברגשות הציבור ותגובות המפירות זכויות קניין רוחני. למען הסר ספק, הנושא באחריות הבלעדית לתוכן התגובה המפורסמת הוא כותב התגובה, ואתר מיי-גוליס שומר לעצמו את הזכות שלא לפרסם את התגובה ו/או חלקה ו/או למחוק תגובות שפורסמו וכן למסור את פרטי כותב התגובה בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי של האתר ו/או לפי צו ביה"מ.
  • כל משתמש/ת רשום/ה יכול/ה לפרסם תגובות, התגובות יפורסמו ללא בדיקה מוקדמת ע"י צוות האתר, כל תגובה שמתפרסמת הינה באחריותו/ה הבלעדית של המשתמש/ת המפרסם/ת כמוזכר בתקנון לעיל.
  • משתמשים/ות לא רשומים/ות ואורחים/ות: ההחלטה לגבי התגובות שלכם/ן באם לפרסמן כמות שהן, לפרסם חלק מהן ו/או לא לפרסמן בכלל תהיה לאחר בדיקה ע"י צוות האתר כמוזכר בתקנון לעיל.

תגובות

1. כל הכבוד אדי על הכתבה האיכותית

הוגש ע"י אזרח ב־29/02/2016 - 10:53.

כל מילה בסלע. ישר כח
אזרחי הכפר לא חייבים לשלם יותר על כלום בתמורה בכדי שכבוד היו”ר ימצא חן בעיני אדוניו ועל זה יתפרסם שמו במדיה לטובת אינטרס אישי.

אני מציע שהחישוב המכסימלי ייחשב לפי 140 מטר ותו לא. מי שיש לו נכס בהיקף קטן יותר ישלם פחות.


ReadySoftware.org -

» למה שתבנה 5000 מטר ותשלם על 140 מטר?!

הוגש ע"י אורח ב־29/02/2016 - 12:25.

אין ספק שצריך לעשות הכל הדרגתי ושצריך להתחשב במי שצריך אבל כל אוכלי החינם שבנו ארמונות ולא שילמו גרוש הגיע הזמן לשלם, רמת השירותים של המועצה בעלייה אבל היא לא מספקת! זה דיון אחר לגמרי, זה כמו שתגיד שרמת מחירי האגרה על רכבי יוקרה היא מטורפת ומה המדינה נותנת לי? כלום אז אני רוצה לשלם כמו על פיאט שנת 98


ReadySoftware.org -

» למה עצוב לך אם אני גר בבית של 250 ומשלם על 140 .......

הוגש ע"י בוחר מאוכזב ב־29/02/2016 - 18:39.

אתה תהיה מבסוט אם לוקחים ממני כסף .....
חוץ מזה אם אני בחור צעיר ובניתי בית של 250 כי אני חושב קדימה על ילדים ומשפחה.
בפועל אני משתמש ב 100 מטר כי אני לא משתמש בשני חדרים ילדים ומקלחת שירותים שלהם וספרייה שתשמש אותם בעתיד....
אז לממממממהההה אני צריך לשלם על 250 מטר ואני גר עם אשתי בבית ומשתמש ב 100 מטר ?????

אנחנו לא גרים בעיר שמחליפים דירות לפי גודל המשפחה ,
אנחנו דרוזים חיים בכפר ובנים בית לכל החיים וחשבים קדימה חושבים על משפחה חושבים על ילדים .......


ReadySoftware.org -

» אחי תוריד את החלונות ותנתק חשמל מהחדרים ותזמין את האחראי שיבדוק

הוגש ע"י כמאל חרבאוי ב־01/03/2016 - 11:29.

אז אותם מטרים שלא כשרים לשימוש לא יכנסו בארנונה ושיקפוץ כל העולם
מועצה של נתניהו מה אתה מצפה
יש לך שקל בכיס נמצא שיטה לקחת אותו זה המוטו של הליקוד


ReadySoftware.org -

2. לא בשביל זה בחרנו ראש מעוצה .......

הוגש ע"י בוחר מאוכזב ב־29/02/2016 - 11:47.

3. נקודות נוספות וחשובות ביותר

הוגש ע"י סמיר נבואני ב־29/02/2016 - 11:48.

ככלל, אני חושב ששיטת חישוב הארנונה כתלות בשטח הבית הינה שרירותית ושגויה מיסודה ואינה רלוונטית בעליל ביישוב כפרי, כי בלאו הכי הבית שוכן על אדמה פרטית ואם היה קטן יותר אזי שאר השטח היה משמש כחצר או גינה או שנשמרת לבניה עתידית לידלים, אבל לא לבניה למגורים לתושבים אחרים, בניגוד לערים או למגרשים של המנהל שם מלכתחילה האדמה שייכת למדינה ויש להם ענין לחסוך בה.
לדעתי, הארנונה צריכהלהיות תלויה בעיקר במספר הנפשות ואולי גם בגילם, אבל זה צריך להידון בועדה ארצית באופן מסודר ולא בהינף יד כפי שנעשה עד עכשיו, תוך התחשבות באוכלוסיות מיוחדות ובתנאים מתאימים (למשל, הורים לפעוטות ולילדים בגיל ביה"ס אמורים לקבל הנחה, כפי שמקבלים במס הנכסה שעבורו ממלאים כל שנה טופס 101 מפורט ולא מקבלים שיעור מס שולי באופן שרירותי לפי המשקל או הגובה, שזה מה שנעשה עם הארנונה).

נקודה נוספת, גם אם מעלים את מחיר הארנונה, אזי הממוצע צריך להישמר ואולי תוך עליה מתונה, ז"א אם עד היום כל בית בג'וליס שילם 4600 ש"ח, כפול 1000 בתים, אזי סה"כ כולם שילמו 4.6 מש"ח.
אם עכשיו רוצים לעשות סוג של צדק (שכאמור לעיל - השיטה שנבחרה לכך אינה הגיונית ואינה צודקת) אזי חלוקת התשלום צריכה להשתנות, אבל סה"כ צריך בערך להישמר, דהיינו, אם ממוצע שטח הבתים בג'וליס הינו 280 מ"ר ולא 140 כפי שחושב עד היום, אזי מי ששטחו "רק" 200 מטר אמור לשלם פחות ממה ששילם עד היום ולא יותר, כי התשלום למ"ר אמור להיות מחצית ממה שהיה עד היום.
מאידך, מי ששטח ביתו 560 מ"ר ישלם כפול ממה ששילם עד היום (ולא פי 4).
אולי בתוספת קטנה אך לא בקפיצת מדרגה.
יש לזכור, אין דין גוליס כדין חיפה או ת"א מבחינת המחיר למ"ר, כי גם השירותים הינם בהתאם.
אצלנו פינוי הזבל אינו כולל החזרת פחי הזבל למקום אלא משאירים אותם באמצע הכביש - איפה נשמע כדבר הזה בת"א?
שלא לדבר על התרבות, הגנים והפארקים, מוסדות ההשכלה לכל שכבות האוכלוסיה, ועוד.

ומעל לכל, אני חושב שחייבים להחיל את הגביה על כולם בכדי שלא יהיה מצב שחלק מהתושבים משלמים את המחיר בתוספת בכדי לכסות על סרבני תשלום, כפי שקורה בארץ עם הגיוס לצה"ל (דווקא בג'וליס זה לא רלוונטי, כי אחוז הגיוס אצלנו הוא 100%).


ReadySoftware.org -

4. כתבה מעולה

הוגש ע"י אורח ב־29/02/2016 - 12:01.

כל מילה בסלע.. לפחות שיהיה הדרגתי


ReadySoftware.org -

5. בהמשך לתגובתו של סמיר נבואני (מס' 3)

הוגש ע"י אורח ב־29/02/2016 - 13:01.

שלום,
לדעתי גם הכתבה וגם סמיר שיקפו את נק' מבטו ודעתו של התושב שבגללן הוא בחר את יו"ר המועצה. הם נגעו במספר נק' חשובות מאוד הן מבחינת השירותים שהתושב מקבל לעומת אלה שזכאי להן, הן לעניין צורת חישוב השטח הלא צודקת והן לאופן גביית הארנונה "החדשה/המעודכנת".
ללא ספק, אין זה צודק ואין זה סביר להכפיל ולשלש את תשלום הארנונה בבת אחת.
אך לפני זאת, בהחלט יש לשנות את צורת התחשיב.
גם אם הארנונה היא דבר צודק ולמען מטרה טובה שלבסוף כספי הארנונה אמורים לשרת את התושב ולסייע לו, אין זה מונע לבצע צורת חישוב שונה וייחודית לטובת התושב.
בהמשך להצעתו של סמיר ניתן גם לבצע צורת חישוב דרך קביעת "מדרגות שטח". לצורך הדוגמא בלבד, המדרגות יהיו 250 מ"ר ו- 350 מ"ר.
כל מי שביתו עד 250 מ"ר ישלם עבור 140 מ"ר, מי שביתו בין 250 מ"ר ל- 400 מ"ר ישלם עבור 200 מ"ר מי שביתו יותר מ- 400 מ"ר ישלם עבור 230 מ"ר.
יוער כי, כשראש המועצה ואו מי מטעמו נשאלו בעבר לעניין מטרת מיפוי הבתים ומדידתם מחדש הם ענו שהדבר נועד "רק כדי להעביר את תכנית ההבראה ולקבל את המענקים והתקציבים של משרד הפנים.. ושהדבר לא אמור להשפיע על התושבים". לצערי, מתברר שהדבר לא כך. התכנית של משרד הפנים מיושמת טוב מאוד ע"י המועצה המקומית וחבל.
לבסוף, אני בעד גביית ארונה בהיקף של 100% מבתי האב כך שהנטל לא ייפול רק על חלק. אני בעד גביית ארנונה צודקת בתקווה שכספיה ישרתו אותנו ונוכל לראות את פירותיה מול עינינו. אך מנגד אין צורך ב"להכביד" ו"להתיש" את התושב שגם כך הממשלה עושה את עבודתה נאמנה.


ReadySoftware.org -

6. עניין חשוב מאוד מאוד מאוד. אני קורא לכל התושבים להביע את דעתם.

הוגש ע"י אורח ב־29/02/2016 - 13:02.

7. להתעורר ולא לוותר. זו היא זכותינו ועליה יש להילחם.

הוגש ע"י אורח ב־29/02/2016 - 13:03.

8. כתבה מצוינת, אין צדק בפעולת המועצה, אין לחנוק אותנו.

הוגש ע"י אורח ב־29/02/2016 - 13:05.

9. אני בעד הרפורמה

הוגש ע"י אורח ב־29/02/2016 - 13:30.

שכל אחד ישלם בהתאם לגודל הבית שלו
מי שיש לו כסף לבנות בית בגודל 300 מטר בכדי להשוויץ - שישלם על 300
זה מה שקורה בכל המדינה
די להיות מושחת ולשחק אותה צדיק


ReadySoftware.org -

» רפורמוט עושים כדי לשפר את מצב האזרח ולא כדי לגנוב את כספו.......

הוגש ע"י בוחר מאוכזב ב־29/02/2016 - 18:31.

אם אתה בעד הרפורמה זאת אומרת אם יש לך הורים שבנו בית לפני 20 שנה בגודל 300 מטר והם גרים לבד ומקבלים שכר מביטוח לאומי אז אתה גונב לו מחצית מהשכר השנתי שלהם ....

אז צ'יירז מאיי פריינב לבריאות ........
בתרגום חופשי סחטיין עקלבקק ........

עצווובבבבבבבבבב
יום שחורררר
לא בשביל זה בחרנו אותך סלמאן עאמר .....


ReadySoftware.org -

» תגובה

הוגש ע"י אורח ירכא ב־01/03/2016 - 04:58.

תושבי גוליס מספיק להתבכיין מי שיש לו בית ענק סחתין שיהיה לו לבריאות למה לא אבל לבוא
להתבכיין תפסיקו זה מגעיל ולא תרבותי המועצה עושה הרבה הנחה ובאה לקראת התושב המשלם באופן מסודר,תבדקו מה עם האנשים הרבה שנים לא שילמו יותר מעשר שנים אם לא יותר ובאים לבכות וללכלך על ראש המועצה נו באמת תתבישו לכם,חוץ מזה מורגש המהפכה בכפר בכללית ועוד יש אנשים מלכלכים ומקטרים,סלמאן עאמר מכאן אני אומר לך תעשה מה שעשו קודמיך כי כנראה הם. צדקו אהל גולס לא מגיע להם אחד כמו סלמאן עאמר שונאים אחד את השני ידוע בין כל הדרוזים שהם שונאים אחד את השני לא אוהבים לפרגן ואם רואים מישהו מוצלח יא ווילי כל יום שמועה אחרת עליו בקשה תהיו בני אדם


ReadySoftware.org -

» תגובה...

הוגש ע"י Eddie ב־01/03/2016 - 12:03.

רב התגובות אינן קשורות כלל לראש המועצה, ובכל אופן שמו לא הוזכר כלל בכתבה.

אם כבר טרחת לבקר ולכתוב תגובה, תגיב גם על ההצעה שההעלאה תהיה הדרגתית.
תגיב על השירותים החסרים לתושבים, כי זו משוואה, גובים יותר כסף = מספקים יותר שירותים לתושבים, אם השירותים משתפרים במעט, למה הגביה צריכה לקפוץ בבת אחת ולא לעלות הדרגתית?

בנוסף, הרבה מהתגובות תוהות על הקשר בין גודל הבית לגובה הארנונה, אני לא נכנסתי לזה כי זה החוק במדינה, אך אין זה אומר שטענות אלו אינן הגיוניות ומוצדקות.


ReadySoftware.org -

» תגובה

הוגש ע"י אורח ירכא ב־01/03/2016 - 04:58.

תושבי גוליס מספיק להתבכיין מי שיש לו בית ענק סחתין שיהיה לו לבריאות למה לא אבל לבוא
להתבכיין תפסיקו זה מגעיל ולא תרבותי המועצה עושה הרבה הנחה ובאה לקראת התושב המשלם באופן מסודר,תבדקו מה עם האנשים הרבה שנים לא שילמו יותר מעשר שנים אם לא יותר ובאים לבכות וללכלך על ראש המועצה נו באמת תתבישו לכם,חוץ מזה מורגש המהפכה בכפר בכללית ועוד יש אנשים מלכלכים ומקטרים,סלמאן עאמר מכאן אני אומר לך תעשה מה שעשו קודמיך כי כנראה הם. צדקו אהל גולס לא מגיע להם אחד כמו סלמאן עאמר שונאים אחד את השני ידוע בין כל הדרוזים שהם שונאים אחד את השני לא אוהבים לפרגן ואם רואים מישהו מוצלח יא ווילי כל יום שמועה אחרת עליו בקשה תהיו בני אדם


ReadySoftware.org -

» תגובה

הוגש ע"י אורח ירכא ב־01/03/2016 - 04:59.

» נקודות למחשבה!!!

הוגש ע"י אורח ב־29/02/2016 - 21:51.

ערב טוב אדון נכבד, מפתיעה אותי המחשבה שלך!!!! אני בונה בית גדול יחסית וראה איזה פלא! אני לא מתבייש בזה!! לא גנבתי אף אחד לא שדדתי אף בנק ולא פלשתי לאף קרקע!כנ"ל כמוני ישנם אחרים שזה מה שהם החליטו לעשות עם הכסף שלהם!! וכמובן שזה לא כסף שלך ולא של אבא שלך. סתם נקודות למחשבה:
אולי נחשב את הארנונה לפי מה שווי הרכב שאתה נוסע בו (שיטה נהוגה ברכב ליסינג). או לפי כמה עתודות קרקע יש לך? או אולי לפי כמה יש בחשבון הבנק שלך?!
באופן אישי אני חושב שחישוב הארנונה צריך להתבצע לפי מספר הנפשות בבית כי זה הפרמטר היחידי שהינו נכון לגבי העמסה על תשתיות היישוב. קרי, ביוב, מים, כבישים חינוך וכו.. שירותים שהמועצה מספקת (אמורה לספק) לתושב!!! סתם למחשבה!!!

בכבוד רב
רגא חנגר


ReadySoftware.org -

» צודק

הוגש ע"י אורח ב־29/02/2016 - 23:08.

חותם על כל מלה


ReadySoftware.org -

» צודק

הוגש ע"י אורח ב־29/02/2016 - 23:09.

חותם על כל מלה


ReadySoftware.org -

» מציאותי אמיתי הוגן

הוגש ע"י כמאל ח'רבאוי ב־29/02/2016 - 23:13.

» שלום ידידי הכוונה בגניבה כגביה מופרזת וזה מופנה למעוצה ....

הוגש ע"י בוחר מאוכזב ב־01/03/2016 - 00:34.

אני כמוני כמוך עובד ומרוויח את שכרי בעמל רב.
לבי עם ההורים המבוגרים המשפחות המרובות והתושבים שעובדים שעות וימים ומקבלים שכר מינימום כ 5000 בחודש ויש להם בית 300 מטר בחישוב פשוט הם יצטרכו לעבוד חודשיים בשנה בשביל תשלום הארנונה כדי לסגור את גרעון המעוצה ולא נכנס כאן לגבי התשלום לתאגיד אלעין ואם במקרה יש להם שלושה ילדים וכולי וכולי ......

לילה טוב ולחיי גוליס ותושביה
I LOVE JULIS ;)


ReadySoftware.org -

10. מה הקשר כמה מטרים יש לי בבית זה דבילי אכי דבילי שיש.במדינות שלא

הוגש ע"י כמאל ח'רבאוי ב־29/02/2016 - 19:52.

גונבות כסף העם אין ארנונה בכלל ונניח שיש ארנונה לפחות שיהיה סכום קבוע מראש לכל תושב למה מטרים מה הקשר למספר מטרים מי המטומטם שיצא בחישוב הזה ומי אמר מי שיש לו יותר מטרים יעני יש לו יכולת יותר גדולה (זה מתכון לגנוב )
איפה יש בעולם עוד מס שנקרא בלו (זה מה שעושה מחיר הדלק כפול שבע משאר העולם ) ואתם עוד מה מצדיקים ומחזקים העם נחנק ואנשים כמוך אדי חושבים שכל העולם יש לו בסוף החודש כמוכם תשבה את עצמך לשומר שטוחנים אותו ולא נותנים לו דלק ואז דבר מעצבן שיש עם שמחזק את דיעות ודרכי המדינה לגנוב במקום ללחוץ יד ולקום נגד המדינה שהיא בפועל של האזרחים וללא האזרחים אין מדינה גם יהודים נוצרים דרוזים מוסלמים קורדים צרקסים קופים הכל אבל שיש מכורים המצב רק ידרדר והשומר יהפוך לגנב


ReadySoftware.org -

» תגובה...

הוגש ע"י Eddie ב־01/03/2016 - 13:40.

לא טענתי שאני מצדיק את שיטת החישוב.

אם הייתי חושב שלכל האנשים יש כסף ואין להם בעיה לשלם, לא הייתי כותב את הכתבה, הייתי מערער לבד, אבל כתבתי את הכתבה ביודעין שישנם לא מעט אנשים שיתקשו לעמוד בתשלום החדש, ישנם אפילו אנשים שמתקשים לעמוד בתשלום הנוכחי...

מבחינת שיטת החישוב, לדעתי אולי מג'וליס תצא הבשורה לשינוי שיטת חישוב הארנונה, אך בשביל זה צריכים להתאחד, לגייס עוד תומכים, לפנות לחברי כנסת, אולי למשרדי פרסום, וליצור קמפיין לאומי...


ReadySoftware.org -

11. הי

הוגש ע"י אורח ב־29/02/2016 - 19:57.

אני חושב אדי שקבלת תשובה מספיק משקפת
אז תפסיק בבקשה לתת לנו עצות אתה כנראה מושפע מהשכן שלך.


ReadySoftware.org -

» תגובה...

הוגש ע"י Eddie ב־01/03/2016 - 13:42.

מדהים איך חלק מהאנשים הבינו שאני בעד העלאת המחירים, ואחרים הבינו שאני נגדה...

בכל אופן, איני רוצה לפרשן את עצמי שוב ושוב, תקרא/י את הכתבה ואת שאר התגובות, ואולי תבינ/י את אשר כתבתי


ReadySoftware.org -

12. נקודה חשובה

הוגש ע"י אורח ב־29/02/2016 - 23:28.

רוב אנשי הכפר מחזיקים בתים מעל 150 מ"ר וזה לא בגלל שהם עשירים אלא בגלל שהבנייה זולה ביחס לערים. בית 250 מ"ר בג'וליס על אדמה פרטית שווה בערכו פחות מדירת 80 מ"ר בנהריה למשל.
הרבה אנשים לא גומרים את החודש כבר היום. הגדלת הארנונה עלולה לסבך הרבה משפחות.
יש הרבה בתים לא מנוצלים במלואם כי אין בכפרים אופציות טובות להשכרת חדרים ריקים, חלק מהבתים התרוקנו מהילדים שהתחתנו ונשארו הורים מבוגרים על שטח גדול שהיו שמחים להתפטר מרובו ולעבור לבית קטן. אבל בכפר אין מצב לסחר הגיוני והוגן בבתים ונדל"ן.
אם היה אני מניח שהרבה אנשים היו מוכרים את בתיהם וקונים דירת 3-4 חדרים בעכו או נהריה, שם לפחות יקבלו תמורה הוגנת לארנונה ולנכס יהיה ערך משמעותי שמשתבח עם הזמן.


ReadySoftware.org -

13. אכזבה והונאה. צריך שכולם יקומו ויזעקו. די לישון.

הוגש ע"י מאוכזב מהיו"ר. עובדים עלינו בעיניים ב־01/03/2016 - 00:04.

14. תגובה לכולם

הוגש ע"י אורח ב־01/03/2016 - 00:21.

לכול הפלצפים די לקישורים חיים ברמה גבוה ובסוף לא רוצים לשלם למה כי חייתם על זיופים וגניבות אני בעד רפורמה וכול אחד ישא הנטל אני ולא אף אחד חייבים לשלם על הווילות שלכם מספיק תהיו גברים ותעמדו בנטל כי מי לא מתחשב כל-כך הוא בונה בית 300 או יותר מטרים זאת התוצאה אז ילא קדימה בלי ילולים ובבכינות כמו נאגר אני חי בבית לא פחות משלכם ומרוצה מהחוק .מי רוצה לבנות בית ואחר כך לחשוב אז מגיע לנו .,כי רוצים לשוויץ זאת התוצאה


ReadySoftware.org -

» תגובה...

הוגש ע"י Eddie ב־01/03/2016 - 14:07.

קודם כל, הפוסל במומו פוסל.

אתה טוען שכל אנשי הכפר, חוץ ממך, גנבים! טענה לא עניינית ורדודה!
בנוסף, למה אינך מתייחס למיעוט השירותים אשר התושבים מקבלים בתמורה?
למה אינך מתייחס לייעוד כספי הארנונה, אם יש למישהו בית של 100 מטר אבל עם 6 ילדים (קרי 8 נשפות), הבית הזה צורך יותר שירותים מהמועצה מאשר בית עם 300 מטר וזוג צעירים ללא ילדים (קרי 2 נפשות)?

בנוסף, ישנם לא מעט אנשים אשר יש להם בתים לא גדולים במיוחד, אבל עם נכסים של מליונים, ואנשים עניים עם בתים גדולים (לא כל הבתים חדשים אגב), אז מה דעתך כעת על צדקת שיטת החישוב?


ReadySoftware.org -

» למה מפריע לך שלאחרים יש בתים יותר גדולים משלך?

הוגש ע"י סמיר נבואני ב־01/03/2016 - 19:11.

אורח יקר,
תגובתך נוטפת שנאה וקנאה למי שבנה בית יותר גדול כאילו מדובר באויבים ולא בני כפר אחד ודת אחת!

הענין פשוט - בערים, או בכלל אצל היהודים - בכל שלב בחיים קונים/בונים/שוכרים דירה בהתאם לגודל המשפחה ולגובה ההכנסה.
מתחילים עם דירת 2-3 חדרים לזוג צעיר, וכשמתחילים להיוולד ילדים - מגדילים לדירות 4-5 חדרים או וילה באיזה מושב וכו'.
וכאשר הילדים עוזבים את הקן, ההורים המבוגרים עוברים לדירה קטנה יותר או לדיור מוגן, בין אם באותו יישוב ובין אם ביישוב אחר ומרוחק אפילו, קרוב לילדים/לחברים/למרכזי בילוי או טיפול בקשישים.

אצלנו כל זה לא קיים ויש לנו כמה מגבלות:

1. הדרוזים גרים רק באחד מתוך 16 יישובים, ולא בכל ה- 16 אלא רק באותו יישוב שהגבר נולד בו או זה שאישה התחתנה אליו. לא מחליפים יישוב ואין דירות למכירה או להשכרה!
ז"א - ביתך הוא מקדשך לשארית חייך.

2. כאשר אתה בונה את ביתך, אתה מעמיד את היסודות ובד"כ את כל הבית מלכתחילה שישרת אותך בכל השלבים שמניתי לעיל, כולל זוג צעיר, ילדים קטנים וגדולים ולפעמים ילדים נשואים ובסוף גם לעת זקנה. לכן הבית חייב להיות גדול מלכתחילה כי הרבה יותר קשה להגדילו בדיעבד, הן כלכלית והן מבחינת תוכניות ואישורי בניה וערעורים והתנגדויות שנמשכים שנים ועולים הון רב נוסף, אז עדיף לגמור עם זה מההתחלה.

3. שיטת החישוב היתה אחודה במשך שנים, ובהתאם כל מי שבנה בית לקח בחשבון שכך זה ימשיך ולכן אין מניעה מלהגדיל את שטח הבית לטובת העתיד הבלתי נודע. הכיצד מחליט שר הפנים או האוצר שהדבר לא מוצא חן בעיניו ושופט אותנו כראות עיניו לחברה היהודית שהוא מכיר והיא שונה בתכלית מחברתנו?
אגב, לדעתי גם בחברה היהודית או הכללית צריך לעשות חושבים לגבי שיטת חישוב הארנונה, אך לענייננו-בג'וליס בוודאי שצריך.

4. החלטת שר או ממשלה אינה קודש ואינה סוף פסוק.
אפשר וחובה עלינו לערער ולדרוש הגנה מפני עיוות החוק ולעמוד על משמעויותיו מכל הבחינות.
אם רוצים לשנות את שיטת חישוב הארנונה שהונהגה עד כה-חובה לפתוח את כל הנושאים הבעייתיים ובראשם נושא מיעוט האדמות לבניה (שזה מה שגורם לאנשים לבנות בתים גדולים מלכתחילה) והלחץ האטומי של רבים מהתושבים שאין ברשותם אדמה ומתעכבים הרבה שנים לפני שיוכלו לבנות בית לעצמם.

5. בנוסף, יש לדון בתעריף הממוצע והכולל. גם אם מישהו בנה בית בגודל 600 מטר כי חשב שישלם על 140, זה לא אומר שהארנונה צריכה לעלות פי 4 עכשיו. אפילו אם נשאיר את חישוב הארנונה כתלות בשטח הבית (ואני מתנגד לזה), זה לא חייב להיות לינארי, ואפשר בהחלט לעשות חישוב שמקל על בעלי בתים קטנים יותר לעומת בעלי בתים גדולים יותר, אבל לא מחיר קבוע למ"ר, בדיוק כפי שמחיר קילו עגבניות לקונה בודד אינו זהה למחיר קילו לסוחרים או לתעשיה שקונה בטונות!
אפשר לקבוע שהמחיר המקסימלי יהיה פי שניים מהמינימלי ולא יותר, כי התושב מקבל את השירותים מהמועצה בדיוק אותו דבר ללא תלות בגודל ביתו (פינוי הזבל, עלות החינוך לילדים, בכבישים וכו' - תלוים במספר הנפשות ולא בשטח הבית).

6. נניח שמישהו התחיל עם בית קטן והגדיל אותו בשיא חיי המשפחה כשכל הילדים בגיל ביה"ס ואח"כ הילדים כבר עזבו את הבית וההורים יצאו לפנסיה. האם הורים אלה צריכים עכשיו להרוס חצי מהבית רק כדי לחסוך מחיר לארנונה? זכור שזה יכול להיות גם הוריך או אתה בעתיד. את מי הרס זה משרת בדיוק ואיך זה עוזר לשאר התושבים שהבית של השכן נהרס?
אם ענית בשלילה - משמע ששיטת החישוב היתה קלוקלה מלכתחילה!
מש"ל.


ReadySoftware.org -

15. "לסגור את הגירעון של המועצה על חשבון התושבים??"

הוגש ע"י אורח ב־01/03/2016 - 18:43.

16. "לסגור את הגירעון של המועצה על חשבון התושבים??"

הוגש ע"י אורח ב־01/03/2016 - 18:57.

אהה ! לא ככה מתנהל ראש מועצה חכם !
אין שום דבר הוגן והגיוני בלהסכים לדבר הזה.
"ארנונה" == מתן שירותים לאזרח, היום המועצה נמצאת במצב של גירעון היא צריכה להתאושש מכל הגניבות והשחיתות שהייתה עד שתגיע למצב של יישוב נורמאלי!
אין זה הגיוני לגבות כאלה סכומי ענק של ארנונה מתושבי הכפר כדי לסגור את הגירעון הזה! אין זו אשמת כל התושבים שחלק מהתושבים לא שילמו ארנונה ומסים מלא שנים כי ניהול המועצה היה דפוק (אה בעצם יש כאלה שדווקא כן שילמו אבל הכסף שלהם נגנב והם נרשמו כאילו לא שילמו)! אין זאת אשמת כל התשובים שראשי מועצה מסויימים החליטו שחלק מתקציב המועצה בעצם שייך לכיס הפרטי שלהם!
חישוב נורמאלי --> לגבייה הגיונית הוא באמת לפי מספר הנפשות בתוך הבית, הדבר כלל וכלל איננו קשור לגודל של הבית!! ואם הממשלה החליטה לחוקק חוק כזה זה רק כדי לעשות דווקא לנו (ולערבים בכלל), כי פשוט מאוד, להם אין את האופציה לבנות בתים - וא'וי לנו אם אנחנו משתפים פעולה עם השטויות שלהם, שיילכו לעזאזל !
אז סלמאן ,, או שזה היה צעד ממש מטופש או שאתה משחק משחק ,, מעניין מה יהיה עם זה!


ReadySoftware.org -

17. האם הפתרון לדעתכם - ארנונה לפי שווי נכס?

הוגש ע"י אורח ב־02/03/2016 - 12:34.

18. מה אכפת למועצה מה גודל הבית שלי? הם מנקים לי אותו?

הוגש ע"י אורח ב־03/03/2016 - 11:12.

19. המועצה חייבת הסברים: האם נבדקו ההשלכות של יישום סקר הנכסים?

הוגש ע"י ברך השם אין לי חריגות בניה ב־04/03/2016 - 12:15.

אני בעד ככל אחד ישלם מס אמת. אבל כיוון שאנחנו יודעים שהרבה תושבים חרגו מהיתר הבניה, נשאלת השאלה האם חריגות בניה כאלו ידווחו ע"י המועצה ללשכת התכנון? אם כן, זה יהיה כרוך בחיוב כל מי שבנה מעבר למה לשטח הבניה המופיע בהיתר הבניה לבצע הליך תכנוני חדש הכרוך בהוצאה של עשרות אלפי ש"ח. חמור מזה, חריגות בניה מהוות עבירה פלילית מה שאומר שכל מי שחרג עשוי להיתבע בבית המשפט, על כל מה שמשתמע מזה.
ראוי ואף חובה על ראש המועצה והיועמ"ש להתייחס לשתי הסוגיות האלו.


ReadySoftware.org -

20. לכל אלה שתומכים במהלך הם אותם אנשים בשיטה "העדר"

הוגש ע"י אורח ב־04/03/2016 - 23:29.

במקום להביא ביקורת לגיטימת אתם שוב מהללים כל החלטה שראש המועצה נותן, אויי לנו שאנו עדיין חיים בעידן העדר.
מחר וראש המועצה יתחלף אתם תמשיכו לתמוך בתשלומי העתק של ארנונה (הלא מוצדקים) ??
תפסיקו עם המחשבות הפרימטיביות (בעצם אתם לא חושבים, אתם ישר מגננים כל החלטה אם היא טובה או רעה) תחשבו עוד טיפה ותבינו שזאת החלטה גרועה ביותר.. מספיק עם הדברים האלה ותתקדמו קצת. התנגדות זה לא משהו אישי נגד ראש המועצה, זה בדיוק אותו דבר עם תאגיד אלעין (אני מניח שאתם מתנגדים כי ראש המועצה גם לא תומך בתאגיד אלעין) מצד אחד אני יכול להגיד שזה מוצדק שהם גובים מלא כסף (גניבה) מצד שני אני יכול להגיד שזה עבור השירות שנותנים לנו, 1- לך תוכיח 2- זה אשכרה גניבה בעיניים..


ReadySoftware.org -

21. אם מישהו חושב שהרופרמה באה להיטיב עם התשבים-אז הנה לכם חדשות:

הוגש ע"י אורח ב־05/03/2016 - 15:39.

אם הממשלה לדורותיה רצתה להיטיב עם התושבים הדרוזים-כולנו יודעים כמה קל היה להם אפשרי לעשות זאת.
החל מחלוקת מגרשי בניה בנדיבות ובעצם הימנעות מנישול האדמות מלכתחילה, עבור במענקים לאזרחים הכי נאמנים למדינה (רק השבוע-אישרו 18 מיליארד שקל להתנחלויות) ועבור באפליה מתקנת לשילוב הדרוזים במשרדי הממשלה ובעיקר אלה שמשפיעים על חיינו, כולל מנהל מקרקעי ישראל, ועדות תכנון וכו'.
אנחנו לא אורחים פה ואין שום סיבה שלא תהיה לנו נציגות מתאימה ואף יותר מכך הן על כל מה שאנחנו תורמים למדינה והן בכדי לעודד את שאר הערבים ללכת בעקבותינו.

מטרתן של כ הממשלות היו הגבלת הילודה עבור כל מי שאינו יהודי כדי לחסל את "האיום הדימוגרפי". את זאת הם משיגים בכך שהם עושים לנו את המוות לפני הבניה, ובדיעבד הם מנסים להעלות את הארנונה בכדי לחסוך תשלומים מהמדינה מחד ולגרום לתושבים לחסוך בילודה כדי לעמוד בהוצאו ורבמת חיים סבירה.
אם זאת לא היתה מטרתן העיקרית - היו דורשים רק גביה מלאה של 100% (או קרוב לכך) מבלי לשנות את שיטת החישוב.

לכן, מה שאני כן מסכים ואף דורש - הינו גביה של 100%.
כאשר כולם משלמים - מקבלים תמורה בהתאם.
והכי חשוב - מי שמאחר בתשלום חייב להיקנס ולא לקבל הנחה!
יחד עם זאת - שיטת התשלום לדעתי חייבת להישאר כפי שהיא היום - זה הכי הוגן, כי גודל הבית אינו קשור לעלויות עבור הומעצה או לתמורה שמקבלים ממנה. זה שהחליטו מלמעלה-לא אומר שאנחנו נתכופף ונקבל זאת וכאן כולנו בהנהגת המועצה חייבים לעמוד על דרישה זאת. מי מסכים איתי?

אבל, אם הרפורמה האיומה בחישוב הארנונה ונושאי חריגות הבניה תעבור - המחירים לנצח יישארו בשמיים כאילו יש לנו וילה על מאדים ולא בכפר עני ומרוחק בפריפריה, ומאידך חלקים רבים מהבתים ייהרסו או שבעליהם ייקנסו שלא לדבר על האשמות פליליות וזימונים לבתי משפט וכו'.

הממשלה, המשטרה והפרקליטות הינן אלו שהפקירו אותנו בכוונת מכוון בידי ראשי מועצה מושחתים שגנבו כל חלקה טובה מחד ואפשרו אי תשלום למקורביהם (לפי שם החמולה בלבד-שזה הזוי כי כולנו קרובי משפחה).
הממשלה הפקירה - שהיא תשלם.
לאזרח הפשוט בג'וליס אין שום אפשרות לערוך ביקורת להוצאות המועצה, לפעולות הגזבר, לאישורים של הישיבות הסודיות ובוודאי לכל מה שקרה מתחת לפני השטח.

ומסקנה אחרונה וחשובה מכל זה - היזהרו במי לבחור בפעם הבאה - שם משפחה זהה אינו אומר שמצבכם ישתפר והנה אנחנו עכשיו אוכלים קש בגלל שהתנהגנו כמו עדר בעבר.


ReadySoftware.org -

» מסכים וחותם על כל מילה שלך.

הוגש ע"י אורח ב־28/10/2016 - 16:35.

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • כתובות דפי אינטרנט ודואר אלקטרוני הופכות באופן אוטומטי לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות לשימוש: <a> <p> <em> <strong> <u> <i> <b> <super> <sup> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט