פסגות - תעשיות חומרי בניין וגינון
Radio כפר ג'וליס

כניסה

ads

 

 

 

סקר

הסטנדאפיסט אורי חזקיה בג'וליס, האם תהיה/תהיי מעוניינ//ת לשלם 90-100 ש"ח להופעה?:

תמונה אקראית מהגלריה

אתרים לכפר ג'וליס

 

 

 

פרסום

בעיית שפני הסלע -ופתרון יעיל


מאת: צוות מיי-ג'וליס
צפיות: 1067
בתאריך: 07/07/2016
שתף |

ממוצע: 3 (2 דירוגים)

לאחרונה התרבו תלונות תושבי השכונות החדשות על ריבוי של שפני הסלע, אשר מגיעים לגינות ולבתים בפאתי הכפר. הבעיה עם שפן הסלע היא הטפיל שרבים ממנו נגועים בו ויכול להיות מועבר לבני אדם על ידי "זבוב החול". הטפיל גורם למחלת בשם "שושנת יריחו". מקום העקיצה הופך  לפצע גדול ופתוח, שמצריך טיפולים מיוחדים וזריקות בבית-החולים. זמן ההחלמה ממנה ארוך, והפצע עשוי להשאיר צלקת מכוערת לאחר ההגלדה, שמצריכה ניתוח קוסמטי. אין בנמצא חיסון נגד המחלה.

 

שפני הסלע אוהבים לחיות במסלעות שבנה האדם או בסלעים מוערמות (כתוצאה מעבודות בניה ופיתוח), ודבר זה גרם להתקרבותם לבתים. לכן הרבה אנשים בשכונות המדוברות נמנעים מלשהות בחוץ בקיץ, ואוסרים על בניהם לשחק בחוץ בגלל החשש להידבקות במחלה.

 

(קישור לכתבה בנושא שושנת יריחו באתר כללית)


 בגלל התערבות האדם והציד הבלתי-חוקי, אין לשפן הסלע טורפים טבעיים בגליל

.

אז מה עושים?


א. דילול  אוכלוסיית שפן הסלע - שפן הסלע הינו חיה מוגנת, שאסור להרוג. אולם המומחים טוענים שהריגה ודילול לא תפתור את הבעיה. שפן הסלע חי ברווחים שבין הסלעים בטבע וכעת במסלעות שבנה האדם, שנחשבות למקום מגורים אידיאלי עבורו. הרעלה או דילול לא יעזרו. מצד אחד, אי-אפשר לחסל את כל הפריטים, ואלה שיישארו יתרבו שוב כי השפן מתרבה  בקצב מהיר. מצד שני, אם יורעלו וייכנסו למחילות וימותו שם, הסירחון של הפגרים יהיה בלתי-נסבל ויכול לגרום לבעיות בריאותיות.


 

ב. העברת פריטים לטבע: שפן הסלע התקרב ליישובים הן בגלל צמצום באזורי המחייה שלו בגלל התרחבות היישובים של האדם, וגם בגלל בניית המסלעות וגינות שמספקות לו מקורות מחייה ומזון. בישובים מסויימים ניסו שיטה של לכידת השפנים והעברתם לטבע, אולם הדבר, שכרוך בעבודה רבה, לא עזר.


ג. הריסה, איטום או הרחקה של המסלעות והסלעים: למרבה המזל, ישנו פתרון יעיל, שכבר נוסה בכמה מקומות בארץ. זבוב החול אינו יכול לעוף לרחוק והוא נשאר קרוב למקום מחייתם של שפני הסלע - שזה מסלעות וסלעים מוערמים. איטום, הריסה או הרחקת המסלעות  והסלעים מקירבת בתי התושבים, תפחית את הסכנה. 

אין פתרון קסם, וזו השיטה היעילה שיש.

 

 

 

 


* תודה למר אוסאמה הנו על התמונות.

 

 

 

param name='scale' value='exactfit' />

התגובות מביעות את דעת כותביהן בלבד ואין מנהלי האתר אחראים לתוכנן, לתקנון האתר.
אין לפרסם באתר מיי-גוליס תגובות המפירות הוראות כל דין ובכלל זה תגובות גזעניות, תגובות המוציאות לשון הרע, תגובות בעלות אופי מיני, תגובות המעודדות לביצוע הסתה, תגובות הפוגעות בפרטיות, תגובות הפוגעות ברגשות הציבור ותגובות המפירות זכויות קניין רוחני. למען הסר ספק, הנושא באחריות הבלעדית לתוכן התגובה המפורסמת הוא כותב התגובה, ואתר מיי-גוליס שומר לעצמו את הזכות שלא לפרסם את התגובה ו/או חלקה ו/או למחוק תגובות שפורסמו וכן למסור את פרטי כותב התגובה בהתאם לשיקול דעתו הבלעדי של האתר ו/או לפי צו ביה"מ.
  • כל משתמש/ת רשום/ה יכול/ה לפרסם תגובות, התגובות יפורסמו ללא בדיקה מוקדמת ע"י צוות האתר, כל תגובה שמתפרסמת הינה באחריותו/ה הבלעדית של המשתמש/ת המפרסם/ת כמוזכר בתקנון לעיל.
  • משתמשים/ות לא רשומים/ות ואורחים/ות: ההחלטה לגבי התגובות שלכם/ן באם לפרסמן כמות שהן, לפרסם חלק מהן ו/או לא לפרסמן בכלל תהיה לאחר בדיקה ע"י צוות האתר כמוזכר בתקנון לעיל.

תגובות

1. חוצפה באמת , אבל כל הכבוד יש תקוה .

הוגש ע"י אורח ב־10/07/2016 - 08:42.

קודם כל אפשר כבר להגיד שהכפר כתוצאה מהזנחה של עשרות שנים ,נהיה גן חיות ...לצערנו .

הנ"ל מאוד צפוי ,ועוד דברים יותר קשים כמו חולדות ובעיות ביוב ...וכדומה .

הבעיה שאנשים בכפר הזה לקח להם 68 שנה (מאז קום המדינה ועד היום הזה) ..להבין שכל דבר צריך טיפוח ותחזוקה .

* מה שמעצבן עוד יותר ,זה החוצפה שיש לאנשים אלו ,פתאום התחלתם לדרוש ? לפני כן לא ידעתם לדבר בכלל ,מכתב...לא ידעתם לכתוב למועצה המקומית ,פקס...לא ידעתם לשלוח?פתאום עכשיו ביום ולילה קמתם מתרדמת .לא ציפיתם לזה לקרות,אז למה ציפיתם? אחרי כל הגניבות במועצה וסירחון שהיה שם !.

דבר שני ,כל הכבוד על היוזמה להעלות את הבעיה לאתר מיי גוליס (סוף סוף הצלחתם להבין איך דברים עובדים), צעד יפה סך הכל ,אני רואה שהתפתחתם קצת ..אבל לא יותר מדי

אך , לדעתי מכיוון שאנשי הכפר הזה חוצפנים ולא מעריכים את השינוי שקורה במועצה על ידי סלמאן עאמר , ואת כל השיפוצים והקידום שהוא נותן לכפר למיניהם .

לדעתי ,לדעתי ..כל אחד שפונה למועצה בבעיה מסויימת צריך לחכות חצי שנה עד שהמועצה תפתור את הבעיה , למה ? כדי שבני הכפר "המתורבתים" ירגישו וייבינו וייפנימו את הערך של המועצה המקומית כרגע וירגישו את ההבדל לעומת מה שהיה !ולא רק תלונות .

לצערנו אנחנו נשאר כך ,כפויי טובה ,נצלנים ,לא מכבדים,גנבים ,דואגים רק לעצמנו ולא מתחשבים באחר .

והעיקר שלא מעריכים את התרומה/העבודה של אחרים

ולא תורמים בעצמנו , זו בעיה רצינית..וזה טבע בנאדם שאיפשר לשנות ,זה נוצר אחרי הרבה שנים של מחסור ואי אמון .

בושה וחרפה שאנחנו עכשיו פונים בכל חוצפה למועצה עם כל מיני בקשות כבדות וקשות שעולות הרבה כסף ולא מעט , כאשר עד לפני שנה "לא יותר" שהתחלנו להבין מה טוב לכפר ומה נכון לעשות ומה פירושה של :רשלנות ,ושוחד ולמה זה לא חוקים ... אנחנו כבר בשנת 2016 !!!

מקווה שהמועצה המקומית לא יימאס לה מכל הבקשות הכבדות הללו ושתחזיק מעמד ... אולי עדיין יש תקווה .

שהמועצה תקחחח את כל הזמן שיש לה לפתור את הבעיות שלכם ושתתנהל באדישות כלפיכם ותפתור את הבעיות לאט לאט ...עד שתדעו להעריך את המועצה שקיימת כרגע .
פשוט מאוד :דיל אלקלב אעווג וביתסאחחיש .


ReadySoftware.org -

2. לגדל כלב גם פתרון(;

הוגש ע"י אורח ב־10/07/2016 - 08:58.

פרסום תגובה חדשה

ערך מאפיין זה ישאר פרטי ולא יוצג באופן ציבורי.
  • כתובות דפי אינטרנט ודואר אלקטרוני הופכות באופן אוטומטי לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות לשימוש: <a> <p> <em> <strong> <u> <i> <b> <super> <sup> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

מידע נוסף על אפשרויות מבנה קלט